Oświetlenie w nowoczesnej łazience. Rozwiązania warte uwagi

0

Oświetlenie jest często dość pobieżnie traktowanym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Warto poświęcić nieco więcej uwagi temu aspektowi, gdyż dobrze dobrane rozwiązania oświetleniowe potrafią całkowicie odmienić wygląd wnętrza, uczynić je bardziej funkcjonalnym i atrakcyjnym wizualnie, zwłaszcza po zmroku. Szczególną uwagę warto poświęcić wyborowi oświetlenia łazienkowego, gdyż wiele łazienek nie posiada okien, co sprawia, że z wybranych rozwiązań będziemy korzystali o każdej porze dnia i nocy.

Dlaczego dobrej jakości oświetlenie w łazience jest tak istotne?

Oświetlenie w łazience pełni bardzo istotną rolę. Od jego jakości zależy komfort wykonywania zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych oraz ogólna wygoda korzystania z pomieszczenia. Wiele polskich łazienek jest pozbawiona okien, co sprawia, że z oświetlenia korzystamy w nich przez całą dobę. Ilość źródeł światła oraz ich jakość wpływa na wygodę i zadowolenie z normalnego użytkowania domowej łazienki. Oprócz tego, prawidłowo dobrane oświetlenie pozwala podkreślić wystrój wnętrza, uwydatnić te elementy, które chcemy wysunąć wizualnie na pierwszy plan oraz nadać całemu pomieszczeniu estetycznego, nowoczesnego wyglądu.

W łazience oświetlenie umieszcza się zazwyczaj w trzech newralgicznych punktach. Rolę tę pełni oświetlenie główne montowane w centralnym punkcie sufitu, oświetlenie strefy prysznicowej lub wannowej oraz źródła światła umieszczone nad lustrem i umywalką. Ich obecność pozwala dobrze doświetlić zarówno całą łazienkę, jak i te miejsca, w których potrzebujemy więcej światła do codziennych zabiegów higienicznych. W ramach oświetlenia łazienkowego szczególnie warto wykorzystać nowoczesne rozwiązania LED-owe, które są nie tylko oszczędne, ale dają także intensywne światło, którego obecność jest szczególnie pożądana w łazience.

Oświetlenie LED do nowoczesnej łazienki – na jakie rozwiązania warto postawić?

Oświetlenie LED to nie tylko punktowe źródła światła dedykowane do montażu w podwieszanych sufitach, ale także szereg innych, nowoczesnych rozwiązań, z których funkcjonalnością warto zapoznać się bliżej. Należą do nich chociażby lustra łazienkowe marki Roca, które posiadają zintegrowane podświetlenie LED, a wybrane z nich także system zapobiegający zaparowaniu lustra. Lustra łazienkowe z kolekcji Iridia dostępne są w dwóch kształtach – prostokątnym i okrągłym i wyposażone w oświetlenie LED na całym obwodzie. Światło jest utrzymane w neutralnej temperaturze barwnej.

Innym, nie mniej interesującym rozwiązaniem sygnowanym logiem marki Roca są lustra łazienkowe Eidos. W przeciwieństwie do luster Iridia, Eidos posiadają zintegrowane podświetlenie LED-owe zlokalizowane wyłącznie w górnej części, co pozwala uzyskać nieco mniejszą intensywność światła i ciekawy, nowoczesny efekt wizualny. Lustra łazienkowe Eidos dostępne są wyłącznie w salonach Roca Club, gdzie kupimy je w różnych rozmiarach. Osoby poszukujące bardziej tradycyjnego rozwiązania powinny natomiast zainteresować się oświetleniem LED Starlight, która idealnie sprawdzi się do montażu nad standardowym lustrem dostarczając światła niezbędnego do precyzyjnego wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

Related Posts